Клас — Дводольні, Родина — Айстрові (Asteraceae).
Спосіб живлення — непаразити.
Тривалість життя — малорічні, зимуючі.
Поширення — Лісостеп, Полісся, Степ.
Загальна характеристика.
Морфологічна будова рослини. Стебло — пряме, висотою 20-40 см., розгалужене, голе або злегка опушене. Листки — чергові, прикореневі та найнижчі стеблові довгочерешкові, видовжені або видовжено-обернено-яйцевидні; середні й верхні сидячі, майже ліровидні, виїмчасто-лопатеві. Суцвіття — квітки жовті, зібрані в рідкі щитовидні кошики. Зовнішні листочки обгортки в 6 разів коротші, ніж внутрішні, з чорною плямою на верхівках. Корінь -стрижневий. Насіння — плід сім’янка Форма -циліндрична летючка в три рази довша за сім’янку. Колір — темно-сірий або зеленувато-коричневий з золотистою летючкою. Розмір — довжина 2-2,5 мм. ширина і товщина 0,4-0,5 мм. Маса 1000 сім’янок — 0,2-0,3 г. Розвиток. Сходи — в березні — травні, а також в серпні — вересні, літньо-осінні перезимовують. Цвіте — в квітні — вересні Плодоносить — в травні — жовтні.
Біологічні особливості. Максимальна плодючість — 40 тис. сім’янок, Глибина проростання — не більше 3-4 см. у свіжодостиглому стані. Гіпокотиль рожевого кольору.
Екологічні умови. Температура проростання. — мінімальна +2…+4, оптимальна +16…+20°. Поширення. Росте на полях, у садах, на городах, перевагу віддає зволоженим місцям на чорноземних ґрунтах. Використання Лікарська рослина.

Застосовується як кровоспинний засіб.