pikulnik    

Клас — Дводольні, Родина — Губоцвіті (Lamiaceae).
Спосіб живлення — непаразити.
Тривалість життя — малорічні, ярі, пізні ярі.
Поширення — Лісостеп, Полісся.
Загальна характеристика.
Морфологічна будова рослини. Стебло — пряме, висотою 30-50 см, розгалужене, опушене. Листки — яйцевидно-ланцетні, по краю з 5-10 зубчиками. Суцвіття — квітки сидячі, зібрані у верхній частині стебла в кільця. Зубці чашечки з довгими вістрями. Віночок пурпуровий, зрідка білий. Корінь — стрижневий, розгалужений. Епікотиль жовтувато-зелений, опушений. Гіпокотиль блідо-рожево-зелений, опушений. Насіння. Плід — горішок. Форма — оберненояйцевидний, вкритий крапчастими горбочками. Колір — темно-сірий . Розмір — довжина 2,75-3,25, ширина 2-2,5, товщина 1,25-1,5 мм. Маса 1000 горішків — 4,5-5 г. Розвиток. Сходить — в квітні — травні Цвіте — в червні — вересні. Плодоносить — в липні — жовтні. Біологічні особливості. Максимальна плодючість — 8000 горішків. Життездатність в грунті — до 15 років. у свіжодостиглому стані вони мають схожість до 7 % Глибина проростання — 4-5 см. Поширення. Отруйна рослина. Трапляється на полях, в садах, на городах, в лісах, чагарниках, переважно в правобережних поліських і лісостепових районах.

Розвиток. Сходить — в квітні — травні. Цвіте — в червні — вересні. Плодоносить — в липні — жовтні.

Насіння. Плід — горішок. Форма — оберненояйцевидний, вкритий крапчастими горбочками Колір — темно-сірий. Розмір — довжина 2,75-3,25, ширина 2-2,5, товщина 1,25-1,5 мм. Маса 1000 горішків — 4,5-5 г.

 Біологічні особливості. Максимальна плодючість — 8000 горішків. Життездатність в грунті — до 15 років. у свіжодостиглому стані вони мають схожість до 7 % Глибина проростання — 4-5 см.

Поширення. Отруйна рослина. Трапляється на полях, в садах, на городах, в лісах, чагарниках, переважно в правобережних поліських і лісостепових районах.