Клас — Дводольні, Ряд — Гвоздикоцвіті, Родина — Гвоздикові, Підродина — Мокричні (Alsinoideae), Рід — Роговик (Cerastium).

Поширення  — виростає на луках, в розріджених лісах, серед чагарників, біля житла, в посівах. Віддає перевагу сухому і теплому піщаному, лужному ґрунту.
Опис. Багаторічна рослина 10-40 см заввишки. Стебла при основі гіллясті, з розпростертими неквітучими або прямостоячими квітучими гілками, в нижній частині покриті простими відхиленими вниз волосками, у верхній — з домішкою залозистих, іноді вся рослина абсолютно гола (Cerastium arvense var. glabellum (Turcz) Fenzl) p подовженими верхніми міжвузлиями. Листя ланцетовидні або широко-лінійні (Cerastium arvense var. angustifolium Fenzl), 1-2 см завдовжки і 1,5-4 мм завширшки, іноді яйцевидно-довгасті (Cerastium arvense var. latifolium Fenzl) гоструваті, коротко-опушені. З пазух їх виходять укорочені або подовжені безплідні пагони. Квітки на верхівці стебла в негустих напівпарасольках; приквітки на верхівці і по краях плівчасті. Квітконіжки в 2-3 рази довша за чашечку, при плодах прямостоячі, вгорі загнуті. Чашолистки яйцевидно-ланцетні, 4-6 мм завдовжки і 1,5-2 мм завширшки, тупі, коротко залозисто-волосисті, широко плівчасто-облямовані. Пелюстки в 2-2,5 рази довші за чашечки, на верхівці надрізані до третини. Коробочка в 1,5 рази довша за чашечку, нагорі ледве вигнута з прямими, по краю заввернутими зубцями. Насіння грушоподібні, дещо стислі з боків, на одному кінці широко округлі, на іншому — тупо дзьобовидні, 1-2 мм завдовжки і 0,8 мм завширшки. Поверхня їх коричнево-жовта, блискуча з концентрично розташованими горбиками.Цвіте з травня до серпня. Одна рослина дає 300 (220–700) насінин.

Засмічує посіви багаторічних трав, парові поля, в посівах польових і городніх культур зустрічається рідко.

Заходи боротьби. лущення стерні, глибока зяблева оранка, передпосівна обробка ґрунту, посів трав тільки очищеним насінням, раннє скошування трав на луках, недопущення огріхів при обробці ґрунту і посіві, чисті пари, знищення бур’яну на необроблених місцях, при необхідності застосування гербіцидів.