1310Магній сірчанокислий (сульфат магнію) — ефективне магнієве добриво, що містить сірку. Водорозчинний продукт, який не змішується.

Сульфат магнію здатний досить швидко підняти рівень магнію в грунті, тоді як водорозчинним формам оксиду магнію (доломітове борошно) потрібен час для вивільнення елементу в доступну форму.

Сульфат магнію не тільки збільшує врожайність культур, але і покращує їх якісні показники (збільшує вміст крохмалу, цукру, вітамінів С і D).

Магній – є центральним атомом молекули хлорофіла, без якого неможливий фотосинтез. Він необхідний для швидкого протікання ростових процесів, ділення клітин, підтримки рівня білків, побудови пектинових речовин кліткових стінок, а також впливає на засвоєння фосфору.

Магній є кофактором багатьох ферментативних реакцій. Він необхідний для перетворення креатина фосфата в АТФ – нуклеотида, який є універсальним постачальником енергії в живих клітинах організму. Магній необхідний на всіх етапах синтезу білка.

Загальні ознаки магнієвого голодання:

— Міжжилковий хлороз у листків (тканина між жилками біліє, а потім стає коричневою);

— У деяких рослин листки набувають яскраво–помаранчевого, червоного чи фіолетового забарвлення, жилки листка – зеленого. Листки твердіють і стають ламкими;

— Листки передчасно засихають, опадають і рослини знизу оголюються;

Надлишок магнію може знизити засвоєння Са, К і Мn. Високі рівні катіонів К+, NH4+, Mn2+, Ca2+ можуть блокувати процес засвоєння магнію рослинами (надлишок калійних добрив).

Зміст і форма магнію в грунті визначається географічним положенням, рівнем опадів, виносом культурою–попередником, наявністю калію та інших катіонів. Ефект від застосування добрив залежить від форми (фізичного стану та хімічного складу) добрива. В випадку сульфата магнію, форма в якій знаходиться цей елемент, є ключовим фактором.

При використанні сульфата магнію слід враховувати, що чим кисліше та легше грунт, тим більше потреба магнію. Рослини, які ростуть на кислих грунтах, часто мають приховані та не виражені симптоми дефіциту магнію в результаті погіршення поглинання цього іону в кислому середовищі. В процесі росту та в засушливі періоди потреба рослин в магнії найбільш висока.

Один з мезоелементів, що входить в склад сульфата магнію є сірка. Поглинання сірки напряму пов’язано із засвоєнням азоту. При нестачі сірки засвоєння азоту погіршується і зменшується еффект від застосування азотних добрив. Культурами чутливими до нестачі магнія є ріпак, зернові, цукровий буряк, кукурудза, бобові, томати, огірки, картопля. Культури, які гостро реагують на дефіцит сірки: ріпак, картопля, соя, овес, цукровий буряк, хміль.

Сульфат магнію має широкий спектр використання на сільскогосподарських культурах, завдяки двом важливим для рослин елемнтам живлення – магнію та сірки. Сульфат магнію має важливу особливість нейтралізувати токсичні для рослин біурети, які містяться в карбаміді.

Рекомендується використання сульфата магнію разом з іншими добривами, які містять в складі азот та фосфор. Додаючи до робочого розчину сечовини сульфат магнію, ми зменшуємо дію опіків (які можуть з’явитись при використанні сечовини в суху погоду).

Добриво ідеально підходить для застосування в овочівництві відкритого і закритого грунту при внесенні через будь-які системи поливу для проведенння підживлення.

Сульфат магнію можна поєднувати з розчином сечовини та мікродобривами, а також з пестицидами.

ТОВ «Сервісагро-Центр» пропонує високоякісний семи-водний Сульфат Магнію виробництва ІНТЕРМАГ (Польша), що має дуже гарну розчинність, сумісність з пестицидами та добривами, найбільш доступну для рослин форму Магнію та Сірки. Звертайтеся за консультаціями до наших представництв та центрального офісу. http://servis-agro.com.ua/kontaktyi/

http://infoindustria.com.ua/v-chem-sekret-populyarnosti-sulfat-magniya-v-novom-sezone/