Клас — Дводольні, Родина — Капустяні (Brassicaceae).
Спосіб живлення — непаразити.
Тривалість життя — малорічні, зимуючі.
Поширення — Лісостеп, Степ.
Морфологічна будова. Стебло-заввишки 40-150 см, пряме, розгалужене Корінь стрижневий. Листки чергові, стругоподібнороздільні, опушені. Суцвіття- квітки зібрані у рихлу волоть, яскраво-жовтого кольору.
Розвиток. Сходитьв березні — травні і в серпні — вересні, літньо-осінні перезимовують Свіжодостигле і недостигле насіння сходить. Цвіте з травня по вересень ,Плодоносить з червня до пізньої осені.сходить.
Насіння. Плід стручок Форма- двостулковий, трохи зігнутий, волосистий, багатонасінний . Колір- насінина жовта або червоно-коричнювата, трикутно-випукла, Форма — довжиною 0,5-1, шириною 0,5-0,75, товщиною 0,25 мм. Маса 1000 насінин близько 0,1 г.
Сходи. В березні — травні і в серпні — вересні, літньо-осінні перезимовують Свіжодостигле і недостигле насіння сходить.
Біологічні особливості. Максимальна плодючість — дана рослина здатна утворювати до 705 700 насінин Глибина проростання, з глибини не більше 2 см, Життєздатність в грунті — не менше 5 років.
Екологічні умови. Температура проростання-мінімальна температура проростання +3…+4ºС, оптимальна +16…+24°С.
Поширення. Поширений по всій Україні, частіше в Степу і Лісостепу, засмічує польові й овочеві культури, особливо зріджені посіви озимої пшениці та озимого ячменю, росте біля жител, вздовж доріг, на засмічених місцяx. Близький вид цього роду — с. лікарський — яра однорічна рослина, поширена на полях, у садах, парках і на городах, особливо на піщаних грунтах.