Тип збудника — Гриб, Збудник — Fusarium solani Appl. et Wr., Fusarium oxysporum Schl. Fusarium solani Bilai, Fusarium culmorum Sacc та ін.
Вражує культури — Картопля
Захворювання виявляють під час зберігання бульб. Спочатку на поверхні бульб з’являються сірувато-бурі або матові, трохи вдавлені у м’якоть плями різного окреслення. У місцях плям м’якоть стає бурою, трухлявою і сухою. Пізніше плями збільшуються, зморщуються і на їхній поверхні формуються невеликі, опуклі, сірувато-білі, рідко жовтуваті або рожеві подушечки. У сухому сховищі уражені гниллю бульби поступово висихають, стають легкими, а ‘їхня шкірка зморщується. При зберіганні картоплі в сирому приміщенні, де вологість повітря понад 90%, гниль буває вологою, але не перетворюється у слизувату, з неприємним запахом масу, що спостерігається при бактеріальній мокрій гнилі.
Збудником захворювання є гриби роду Fusarium Link. Деякі автори називають види F.solani Appl. et Wr., F.oxysporum Schl. f. solani Bilai, F. culmorum Sacc та ін.
Ураження картоплі різними видами грибів зумовлює неоднакове забарвлення подушечок, які складаються із щільно переплетених гіф грибниці. На «їх поверхні утворюються нестатеві плодоношення збудника — короткі конідієносці з серпоподібними конідіями. Останні можуть бути по-різному зігнуті, забарвлені І мати різну кількість перетинок, що залежить від виду збудника.
Захворювання поширюється за допомогою конідій і грибниць. Оптимальними умовами для їх розвитку є температура 17-25°С, відносна вологість 70% і вільний доступ повітря.
Проникаючи у м’якоть бульб, гриби викликають руйнування міжклітинників, клітинних стінок і протоплазми. Не уражуються лише крохмальні зерна.
Шкода від сухої гнилі дуже велика. Як правило, за нормальних умов зберігання втрати бульб від сухої гнилі становлять 7-11, а при підвищеній температурі і вологості — 30-50%.
Уражені сухою гниллю бульби або зовсім не проростають при висаджуванні, що призводить до зрідження насаджень, або дають слабкі ростки й формують недорозвинені рослини. Це призводить до значного зниження урожаю картоплі.
Значно менше розвивається суха гниль на картоплі, що вирощують на полях, де вносять гній і мінеральні добрива.