Тип шкідника — багатоїдні шкідники, Ряд лускокрилі — Lepidoptera, Родина совки — Noctuidae.

Опис шкідника. Метелик розміром 40 – 48 мм; передні крила від сірого до фіолетовобурого кольору зі сріблястою плямою у вигляді грецької літери «гамма».

Яйце 0,6 мм, півкулясте, з 36 – 38 радіальними реберцями, водянистобіле із зеленуватожовтим відтінком.

Гусениця останнього віку до 40 мм, забарвлення зеленуватожовте або зелене; голова буруватозелена з темнокоричневими дрібними плямами і з темними боками, на верхньому боці вздовж усього тіла вісім поздовжніх світлих вузьких смуг.

Лялечка 15 – 20 мм, темнокоричнева, сильно витягнутий кремастер має на кінці великий роздвоєний гачок з чотирма меншими гачками. Лялечка знаходиться всередині напівпрозорого павутинного кокона. Зимує лялечка в ґрунті. В зоні бурякосіяння України літ метеликів першого покоління починається з середини травня.
Поширеність — в Україні повсюдно.
Культури — з польових культур пошкоджує льон, коноплі, буряки, соняшник, картоплю, бобові та зернобобові, кукурудзу тощо.
Біологія шкідника. На відміну від інших совок, метелики совкигамми літають удень. Метеликам необхідне живлення нектаром квітів. Плодючість їх досить мінлива. В середньому самка відкладає 500 яєць, максимум — до 1400 яєць. Літня посуха спричинює безплідність метеликів другого покоління. Совкагамма відкладає від 1 до 6 яєць в одній кладці на нижній бік листків бур’янистих рослин, а також на листки буряків, льону, конюшини, соняшнику, вики, люпину, гороху, картоплі і овочевих капустяних культур.
Ембріональний розвиток при відносній вологості повітря не нижче 80 % і температурі 20 – 30 °С завершується за 3 – 7 діб.
Гусениці першого і другого віків малорухливі, але здатні випускати шовковисту нитку і переміщуватися донизу. При пересуванні гусениця совки гамми петлеподібно вигинається. Розвиток гусениць триває 16 – 24 доби, за цей час вони линяють чотири рази. Гусениці літнього покоління заляльковуються на листі або між пагонами на рослинах, де вони завершили живлення і розвиток. Стадія лялечки триває залежно від метеорологічних умов 7 – 13 діб. Цикл розвитку однієї генерації в літній час становить 26 – 44 доби. У степовій і лісостеповій зонах України совкагамма розвивається у двох поколіннях за рік.
Серед ендопаразитів совкигамми найпоширеніші представники з родини Ichneumonidae: Hyposoter didymator Thunb., Hy. nonanus Grav., Netelia fuscicornis Holm., Exetastes gracicornis Grav.; з родини Braconidae: Apanteles sp. sp. (tibialis Curt.; telengai Tobias., rubecula March. та ін.), Microplitis mediator Hal., M.spinolae Nees., M. vidua Ruthe., Chelonus corvulus March., Meteorus rubens Nees.; з родини Tachinidae: Eurythia consobrina Mg., Nemorilla maculosa Mg., Exorista larvarum L., Phruxe nemea Mg., Voria ruralis Fll., Encarcelia exisa Fll.