Тип шкідника — бгатоїдні шкідники, Ряд прямокрилі — Orthoptera, Родина справжні саранові — Acrididae
Опис шкідника. Колір — жовтуватосірий або палевий із сірими плямами. Довжина самців 20 – 28 мм, самок — 28 – 38 мм. Передньоспинка із серединним хрестоподібним малюнком без бокових кілів у передній частині. Надкрила і крила заходять за задні гомілки. Крила з темними плямами, прозорі. Задні стегна знизу жовтуваті або з рожевим відтінком, без плям, стегна червоні.
Культури — пошкоджує пшеницю, ячмінь, кукурудзу, просо, люцерну, конюшину, тютюн, овочеві й баштанні, виноград, плодові дерева, грецький горіх, лісові та декоративні культури в розсадниках.
Поширеність — в Україні поширена переважно у південній частині Криму.
Залежно від густоти популяцій, в яких розвиваються личинки, формується стадна або поодинока фаза.
Біологія шкідника. У Криму відродження личинок починається на початку травня. Дорослі особини з’являються на початку червня. Відкладання яєць розпочинають залежно від температурних умов через 10 – 20 діб після окрилення. Кубушки розміщують на сухих цілинних степових ділянках і степових передгір’ях з рідким травостоєм, особливо в місцях інтенсивного випасання худоби, де є хащі тонконогу цибулиноподібного.
При масовому розмноженні личинки тримаються і переміщуються щільними кулігами. Доросла сарана може мігрувати зграями на великі відстані.