Клас — Дводольні, Родина — Капустяні (Brassicaceae).
Спосіб живлення — непаразити.
Тривалість життя — малорічні, ярі, ранні ярі.
Поширення — Лісостеп, Полісся, Степ.
Морфологічна будова
Стебло — прямостояче, висотою 30-60 см, розгалужене коротковолосисте. Листки — черешкові, ліровиднороздільні, з довгастояйцевидними нерівномірнозубчастнми частинками. Суцвіття — квітки правильні, двостатеві, роздільнопелюсткові, в нещільних китицеподібних суцвіттях. Оцвітина подвійна, 4-членикова; пелюстки (до 20 мм завдовжки) світложовті, рідше білі, з жовтимп або фіолстовими жилками і довгим кінчиком. Тичинок 6, з них 2 коротші за інші. Маточка одна, стовпчик її невиразний. Корінь — тонкий стрижневий.
Розвиток. Сходить — навесні. Цвіте — в червні-серпні. Плодоносить — в липні.
Насіння. Плід — стручок. Форма плоду- циліндричний, твердий, членистий, не розкривається,чотковидний з довгим носиком; після достигання розпадається на 5-8 (11) окремих члеників, що містять по одній насінині. Колір плоду- блідо-жовтий. Розмір плоду- 30- 80 мм довжина і 3-4 мм ширина, Розмір насіння -3-3,5 мм діаметр. Форма насіння -овально-куляста, сітчасто-ямчаста. Колір насіння — червонувато-коричневий.
Сходи. Сім’ядольні листки довжиною 10-15 мм, на довгих опушених черешках. Перший листок ліровидний, з великою округлою верхівковою чашею.
Біологічні особливості. Глибина проростання — з глибини 2-5 см. Життєздатність насіння в грунті — понад 10 років; Максимальна плодючість — 12 тис. насінин, Середня — 160-2500 насінин.
Екологічні умови. Температура проростання — мінімальна +2…+4°С; насіння дружно проростає лише після перезимівлі, маючи період спокою, що триває 6-8 місяців.
Поширення. Дуже поширений на всій території України, особливо на Поліссі та в північній частині Лісостепу. Засмічує ярі посіви (ячменю, вівса, гороху, льону, люпину). Росте також на городах, у лісорозсадниках, біля доріг тощо. Добра медоносна і олійна рослина, але непридатна як зелений корм.
Використання. Добра медоносна і олійна рослина, але непридатна як зелений корм.