IM_new_logoІнтермаг-ОЛІЙНІ — добриво для ріпака і соняшника.

Насіння озимого ріпаку містять 47-49% сирого жиру. У порівнянні з іншими сільськогосподарськими культурами він має переваги: сприяє підвищенню продуктивності культур, які слідують за ним у сівозміні. Ріпак стає культурою, яка збагачує раціон тварин повноцінними білками. За вмістом кормових одиниць і протеїну він більш як удвічі переважає боби, горох та кукурудзу. Ріпак не має собі рівних і за різноманітністю, і за збалансованістю амінокислот.

Озимий ріпак характеризується добре розвинутою кореневою системою, яка при вході в період зимового відпочинку досягає 50-60 см, а в період повної зрілості – 120-290 см. Правильний розвиток рослини і рівень врожайності багато в чому залежить від того, в якому стані рослина входить в зимовий період. Коренева система повинна бути якомога товстішою – 1-2 см; розетка – складатися з 8-10 листків. Потужна коренева система ріпаку служить не лише для постачання рослини поживними речовинами і водою. В корінні (що особливо важливо для зимівлі) накопичуються поживні речовини, що є своєрідною коморою рослини. Найчастіше рослини гинуть наприкінці зими, коли зменшується сніговий покрив и вичерпуються накопичені в коренях запаси поживних речовин. Слаба поживна база є причиною загибелі рослин навесні при коливанні денних і нічних температур.

Для отримання оптимального врожаю ріпаку необхідно внести приблизно 120-220 кг/га азоту, 35-140 кг/га фосфору і 50-80 кг/га калію. Максимальна потреба озимого ріпаку у поживних речовинах відмічається на початку вегетації навесні і до закінчення цвітіння. Слід пам’ятати, что дуже багато поживних речовин рослина витрачає в період низьких температур, особливо ранньої весни, а особлива роль відведена бору.

Надмірна кількість азоту, внесеного перед сівбою, значно знижує морозостійкість культури. У свою чергу, фосфор і калій допомагають її підвищити. Основою раціонального внесення добрив у грунт є врегульований рівень pH грунту і відповідне постачання рослини набором життєво необхідних елементів. Підмічено, что прихована мікроелементна недостатність може знижувати врожайність ріпаку навіть на 20%.

В озимого ріпака можна виділити три основних критичних етапи, під час яких спостерігається найбільша потреба в поживних складниках, особливо у мікроелементах:
I – формування листової розетки – листкове підживлення дозволяє підготувати рослину до зими;
II – формування стебла – листкове підживлення забезпечує активізацію морфофізіологічних процесів;
III – зав’язування і розвиток бруньок, а також завершення цвітіння – листкове підживлення підправляє процеси цвітіння, формування і розвитку насіння.

Вищеперераховані етапи були враховані при розробці комплексної програми з листкового підживлення ріпаку.

Якщо ближче придивитися до проблеми дефіциту найбільш важливих складових у формуванні врожаю ріпаку, можна помітити, що:
СІРКА є основним складовим білків, бере участь у створенні хлорофілу і білків, має величезне значення у метаболізмі азоту і регулює процес росту;
БОР відповідає за процеси поділу клітин, створення і зміцнення рослинної тканини, цвітіння, формування насіння, контролює процеси накопичення жирів, покращує просування асиміляту, підвищує врожайність і якісно-технологічні параметри насіння, відповідає за процес проростання рослини, регулює водний баланс. Але найбільш вагомою роллю бору в рослині є створення стручків і зерен у стручках. Виходячи з цього, першою ознакою недостатності бору є убогість стручків у рослині і мала кількість зерен у стручках.

При внесенні боромістких добрив деякі виробники в погоні за прибутком забувають проінформувати фермерів про те, що, як недостатність, так і передозування бору небезпечні для ріпаку в одинаковій мірі. Наприклад, в суху погоду або у випадку надлишкової кислотності грунту надлишок бору блокує рослині можливість отримання інших складників з грунтового розчину. Межа між недостатністю і передозуванням зовсім невелика і складає 0,6-1,2 мг бору в 1 кг грунту.

З урахуванням вимог олійних культур до живлення було розроблене багатокомпонентне добриво Інтермаг-ОЛІЙНІ – концентроване, комплексне, рідке добриво, призначене для всіх сортів олійних (ріпак, соняшник, соя, льон). Інтермаг-ОЛІЙНІ підвищує врожайність і стійкість рослин до хвороб, готує їх до зимового відпочинку, покращує якісні показники насіння.

Добриво містить грамотно збалансований набір мікро- і макроскладників, які повністю відповідають вимогам до живлення для даного виду рослин. Мікроелементи, що входять до його складу, знаходяться у легкозасвоюваній рослинами хелатній формі, що гарантує їх повне, якісне і ефективне засвоєння поверхнею рослин.

 

N
MgO
SO3
B
Cu
Fe
Mn
Mo
Zn
Ti
Склад (% маси)
15,0
2,5
2,5
0,5
0,1
0,5
0,5
0,005
0,5
0,03
Склад (г/л)
186,0
31,0
31,0
6,2
1,2
6,2
6,2
0,062
6,2
0,4

Cu, Fe, Mn, Zn – зхелатовані EDTA.

Постачається в каністрах по 20 літрів.

Рекомендований розхід добрива при одному позакореневому підживленні – 2-3 л/га. Середній розхід робочого розчину – 300 л/га. Рекомендована кількість позакореневих підживлень на протязі вегетаційного періоду – 3 підживлення.

Чому Інтермаг-ОЛІЙНІ ?

♦ склад добрива відповідає вимогам до живлення олійних культур, є висококонцентрованим (розхід при одному підживленні – 2,0 л/га);
♦ підвищує стійкість рослин до засух та морозів;
♦ зміцнює фізичний стан рослин та підвищує стійкість до патогенів;
♦ дозволяє отримати значне підвищення кількісно-якісних показників врожаю;
♦ стабільне в робочих розчинах, не забиває форсунок оприскувача;
♦ містить мікроелементи в хелатній, легкодоступній для рослин формі;
♦ містить титан (Ti) – комплексон і активізатор росту рослин, що дозволяє якісно покращити вбирання кореневою системою рослини азоту, калію, фосфору та інших складників з грунтового розчину.