Клас — Дводольні, Родина — Макові (Papaveraceae).

Спосіб живлення — непаразити.

Тривалість життя — малорічні, зимуючі.

Поширення — Лісостеп, Полісся, Степ.
Загальна характеристика. Отруйна рослина.
Морфологічна будова. Стебло — пряме, жорстковолосисте, висотою 30- 80 см. Листки — чергові, перистороздільні, з гострозубчастими часточками. Перша і друга пара листків сходів яйцевидні, цілокраї, на черешках. Суцвіття — квітки поодинокі, на верхівці стебел. Віночок яскраво-червоний, іноді рожевий чи білий. Корінь -стрижневий.
Розвиток. Сходить — в березні-травні, а літньо-осінні перезимовують. Цвіте — в травні-серпні. Плодоносить — в липні-вересні.
Насіння. Плід — коробочка Форма плоду — округла чи оберненояйцевидна, гола, Форма насіння- ниркоподібна прямокутновиїмчаста Колір насіння- коричневий з червоним відтінком . Колір плоду — темно-солом»яний або сіро-бурий. Розмір — довжина 0,75-1мм., ширина 0,5-0,75мм., товщина 0,5 мм. Маса 1000 насінин -0,1-0,2 г.
Сходи. з’являються в березні — травні, а літньо-осінні перезимовують.
Біологічні особливості. Максимальна плодючість — рослини 50тис., насінин, Глибина проростання- не більше 1-1,5см. Життєздатність в грунті — свіжодостигле насіння в посушливий рік має період спокою і проростає лише наступної весни.
Поширення. Росте по всій території України. У західній частині республіки, а також зрідка в Криму (Красногвардійський, Білогірський, Алуштинський райони) трапляється мак польовий, який відрізняється від маку дикого яскраво-червоними пелюстками з чорною плямою біля основи.Росте на полях, степових пасовищах, біля доріг по всій республіці, на сході рідшає і зникає.