Вражує культури — Льон
Тип збудника — Гриб, збудник — Fungus sterilis Winogr.
Захворювання проявляється на сім’ядолях і корінцях сходів при проростанні насіння у вигляді дрібнокрапкової плямистості червоно-цеглястого кольору. При сильному розвитку хвороби дрібні плями зливаються у суцільну, сім’ядолі стають прозорими і гниють. Навколо уражень розвивається брудно-білий наліт, проростки гинуть до появи сходів. При незначному ураженні сходи частково видужують, але відстають у рості.
Захворювання викликає незавершений гриб Fungus sterilis Winogr. Його гіфи червоно-цеглястого кольору, 6-8 мкм завтовшки. На агарових середовищах гриб утворює сіруваті, пухнасті, іноді з червонуватим відтінком колони, які добре видно із зворотного боку чашки Петрі.
Зараження насіння відбувається при збиранні врожаю у вологу погоду. Особливо сильно гриб розвивається у насінні за підвищеної вологості.
Ураженість насіння збудником крапчастості виявляють при лабораторному аналізі. Не слід плутати крапчастість з бактеріозними й антракнозними ураженнями проростків. Для бактеріозу характерним є утворення на проростках виразки з малиново-червоною облямівкою, для антракнозу — оранжево-іржастих, щільних, сухих плям на сім’ядолях і корінні, а для крапчастості — червоно-цеглястих крапочок і штрихів.
Шкідливість хвороби полягає у зрідженості посівів і зменшенні врожаю.