Тип шкідника — багатоїдні шкідники, Ряд твердокрилі — Coleoptera, Родина коваликові — Elateridae
 Опис шкідника
Жук розміром 10 – 15 мм; тіло широке, чорне з бронзовим блиском; передньоспинка з дрібним пунктиром, ширина її перевищує довжину.
Личинка — до 25 мм, коричневожовта, з роздвоєним заднім кінцем; кожний відросток має два зубці, спрямовані до середини виїмки, виїмка між зубцями округла.
Зимують жуки в лялечкових колисочках у ґрунті на глибині 10 – 12 см, а личинки різних віків — на глибині 5 – 35 см. На поверхню ґрунту жуки виходять з другої половини квітня, в період сівби ранніх ярих і цукрового буряку. Строки появи імаго в лісостеповій зоні за кілька років коливалися з 12 до 25 квітня, масовий літ і спарювання — з 27 квітня по 12 травня.
Навесні жуки живляться пилком і квітками кульбаб та підбілом звичайним.
Яйця відкладають у ґрунт купками по 3 – 5, в одній кладці від 12 до 20 яєць; плодючість самки — від 200 до 500 яєць. Ембріональний розвиток триває два — три тижні. Личинки першого віку безбарвні, майже прозорі, до 2 мм, відроджуються наприкінці травня — у червні. Живляться дрібними безхребетними, а також паростками бур’янів і культурних рослин. Розвиваються личинки 2 – 3 роки, однак деяка їх частина — до 4 років. Завершивши розвиток, личинки заляльковуються у вересні — жовтні. Тривалість розвитку лялечки — 3 – 4 тижні.
Поширеність — трапляється повсюдно, за винятком піщаних ґрунтів Полісся. Зона найбільшої шкодочинності охоплює центральний і лівобережний Лісостеп.
Культури — жуки пошкоджують висадки цукрових буряків, об’їдаючи квітки, личинки — висіяне насіння і молоді сходи цукрового буряку, злакових і овочевих культур. Восени личинки завдають шкоди тільки картоплі і активно займаються хижацтвом, знищуючи личинок і лялечок мух, піщаного мідляка та інших комах.
Природними ворогами личинок є хижі жужелиці родини Broscus, однак вони не відіграють помітної ролі в обмеженні їх чисельності.