Тип шкідника — Шкідники картоплі, Ряд лускокрилі — Lepidoptera, Родина совки — Noctuidae.

Опис шкідника. Метелик розміром 28 – 40 мм, передні крила від сіруватожовтого до сіруватокоричневого кольору з червонуватим відтінком, поперечні лінії коричневі, кругла й брунькоподібна плями того самого кольору, що й фон крила, задні крила сірувато чи рожевуватожовті з темною смужкою у верхній третині крила.

Яйце розміром 0,7-0,8 мм, мінливого кольору — від жовтуватобілого до червоножовтого. Гусениця завдовжки 40-50 мм, від світложовтого до м’ясисточервоного кольору, уздовж спини червонувата смужка, грудний і анальний щитки бурі, щетинки розміщені на бурих щитках, дихальця чорні. Лялечка — 17-25 мм, жовтобура, на кремастері два вирости, булавоподібно розширені на кінцях, і шість щетинок.
Поширеність — найчисленніша в Поліссі й Лісостепу.
Культура — пошкоджує картоплю, томати, хміль, ревінь, кукурудзу, малину, суницю, цукровий буряк, щавель, цибулю, капусту, іноді ячмінь, жито, живиться також бур’янами, особливо на ірисі, водяному щавлі.
Біологія шкідника. Зимують яйця за піхвами листків багаторічних злакових трав — пирію повзучого, тимофіївки, їжаки збірної; вони розміщені групами, частіше по 20 – 60 яєць, в один чи два ряди. Гусениці відроджуються у травні, живляться спочатку на листі, а потім у стеблах злаків, у ІІ – ІІІ віці переходять у товстостеблі рослини. Вони мають шість, рідше п’ять віків. Заляльковуються на початку липня в ґрунті біля пошкоджених рослин на глибині 5-15 см. Розвиток лялечки триває 13-30 діб. Метелики літають з кінця липня до середини жовтня, відкладають яйця за піхву листка групами, по 20-60, іноді до 200 штук. Плодючість самки — 260-480 яєць. Розвивається одне покоління за рік.
Заходи захисту. Знищення бур’янів, видалення післязбиральних залишків. Обприскування інсектицидами в два терміни: у період появи гусениць на злакових травах до відходу й під час переходу зі злаків на товстостеблі рослини до проникнення їх у стебла.