Клас — Дводольні, Родина — Губоцвіті (Lamiaceae).
Спосіб живлення — непаразити.
Тривалість життя — малорічні, зимуючі.
Поширення — Лісостеп, Полісся.
Загальна характеристика. Медонос.
Морфологічна будова. Стебло — пряме, розгалужене, опушене, висотою 5-30 см. Листки -округлояйцевидні, городчасто-зубчасті, нижні майже нитковидні, на черешках, верхні — стеблообгортні. Суцвіття — Квітки зібрані в кільця над верхніми листками. Віночок рожевий, трубочка без кільця волосків, чим цей вид також відрізняється від кропиви глухої пурпурової. Корінь — стрижневий.
Розвиток. Сходить — в березні — травні, а також в серпні — вересні Цвіте — в квітні — червні. Плодоносить — в травні — липні.
Насіння. Плід — горішок. Форма — тригранно-оберненояйцевидний Колір — жовтувато-сірий. Розмір — довжиною 2- 2,5 мм., шириною 1-1,25 мм, товщиною 0,75 мм. Маса 1000 горішків — 0,6-0,8 г.
Сходи в березні — травні, а також в серпні — вересні.
Біологічні особливості. Максимальна плодючість- 14300 горішки. Глибина проростання. — у свіжо достиглому стані вони проростають в ґрунті з глибини не більше 5-6 см. , літньо-осінні перезимовують.
Екологічні умови. Температура проростання — мінімальна температура проростання горішків +4…+6°С, оптимальна +22…+28°С.
Поширення. Росте на полях, пасовищах, в садах та городах, біля доріг і жител, переважно в поліських та лісостепових районах.