Клас — Дводольні, Родина — Губоцвіті (Lamiaceae).
Спосіб живлення — непаразити.
Тривалість життя — малорічні, зимуючі.
Поширення —Лісостеп, Полісся.
Морфологічна будова. Стебло пряме, розгалужене, голе або слабо опушене, висотою 10-50 см. Листки супротивні, видовжено еліптичні, городчасті або пилчасті, голі чи слабо опушені, нижні на черешках, верхні — сидячі. Корінь стрижневий. Суцвіття — квітки з блідо-сіро-жовтим віночком, зібрані кільцями в колосоподібному суцвітті. На нижній губі коричневий рисунок.
Розвиток. Плодоносить в липні-жовтні. Сходить — в квітні-травні, а також в серпні — вересні. Літньо-осінні сходи в південних о областях перезимовують. Цвіте-в червні-вересні.
Насіння. Плід — горішок овальної форми,  темно-сірого кольору. Розмір — довжина 1,75-2мм., ширина -1,25-1,5мм., товщина 1-1,25 мм. ,75-1,25 г. Маса 1000 горішків-0,75-1,25г.
Біологічні особливості. Максимальна плодючість 26 400 горішків. Свіжодостигле насіння звичайно проростає погано і перебуває в стані спокою до наступної весни. Глибина проростання-проростає насіння з глибини не більше 6 см, Температура проростання-мінімальна температура проростання +6…+8, оптимальна +22…+24°. Епікотиль чотиригранний. Гіпокотиль брудно-зелений, опушений. Сходи гіркі на смак.
Поширення. Росте на полях, біля доріг, на пухких помірно зволожених грунтах