Тип шкідника — шкідники капустяних культур, Ряд твердокрилі — Coleoptera, Родина листоїди — Chrysomelidae.
Опис шкідника. Жук розміром 2,0 – 2,8 мм, чорний, кожне надкрило з жовтою поздовжньою смугою, яка зовні має широку неглибоку виїмку; вусики 11 членикові, ниткоподібні; задні ноги стрибальні, зі сплющеними стегнами, гомілки й лапки темні. Яйце розміром 0,3 – 0,4 мм, блідожовте, напівпрозоре. Личинка — 2,5 – 3,5 мм, черв’якоподібна, з трьома парами грудних ніг, тіло довгасте, світложовте з численними сіруватими дуже маленькими щитками. Лялечка розміром 2 – 3 мм, вільна, жовтувата.
Поширеність — в Україні трапляється повсюдно.
Культури — пошкоджує капусту, брукву, ріпу, редьку, редиску, гірчицю, ріпак.
Біологія шкідника. Зимують статевонезрілі жуки під рослинними рештками або в поверхневому шарі ґрунту в лісосмугах, садах, канавах. Наприкінці березня — у квітні виходять із місць зимівлі й поселяються на капустяних бур’янах, найчастіше на суріпці, талабані та ін. При появі сходів капустяних культур або після висаджування розсади в ґрунт блішки в масі переселяються на них і продовжують додаткове живлення. Найінтенсивніше жуки живляться вдень з 10 до 13 год, а потім — з 16 до 18 год. У травні — червні спаровуються. Самка відкладає яйця в ґрунт групами по 20 – 40 шт. біля коренів капустяних рослин. Через 5 – 12 діб з них вилуплюються личинки, які живляться маленькими корінцями.
Блідонога блішка відкладає яйця на листки, її личинки живляться м’якушем, утворюючи міни різної форми. Розвиток личинок триває 16 – 30 діб. Личинки заляльковуються в ґрунті на глибині 5 – 8 см. Через 7 – 12 діб формуються жуки, які 2 – 4 доби залишаються в ґрунті, а потім виходять на поверхню (кінець червня — липень). Жуки живляться на рослинах до міграції на зимівлю. Генерація однорічна.
Крім описуваного виду капустяні рослини можуть пошкоджувати такі види блішок: чорна — PhyllotretaatraF., блідонога — Ph. nemorumL., виїмчаста — Ph. vittataRedt., широкосмугаста —Ph. armoraciaeKoch., південна — Ph. cruciferaGoezeта ін.
Найбільшої шкоди жуки завдають у весняний період. На листках блішки вишкрібають маленькі виразочки та ямки, можуть також знищувати точку росту. Пошкоджена листова тканина підсихає, викришується і в результаті утворюються невеликі отвори. У разі значного об’їдання листки засихають, часто спостерігається масова загибель рослин. Особливо активні й шкодочинні жуки в жарку та суху погоду.
Жуків хрестоцвітих блішок знищують їздці з родини Braconidae підродини Euphorinae та кліщі з групи Trombidiidae. На личинках паразитують два види їздців: діоспілюс — Diospilus morosus Reinh (Hymenoptera: Braconidae) і еулофус Eulophus sp. (Hymenoptera: Eulophidae).
Заходи захисту. Знищення бур’янів з родини капустяних. При заселенні 10% рослин двома-трьома жуками рекомендується обробка сходів або висадженої в ґрунт розсади капусти інсектицидами.